:شماره تماس 
 :واتس اپ 

فرق بین بلبرینگ پرساچمه و کم ساچمه چیست؟

         تاریخ انتشار : 1398/06/11             به اشتراک بگذارید    

بلبرینگ قفسه دار و بلبرینگ شیار عمیق کاملاً پر (با ساچمه بیشتر) در موارد زیر تفاوت دارند:

  • در یک بلبرینگ قفسه دار غلتک‌ها درون یک قفسه و در یک محل مشخص قرار دارند.
  • در یک بلبرینگ شیار عمیق کاملاً پر قفسه‌ای وجود ندارد.

بلبرینگ‌های شیار عمیق قفسه دار استاندارد هستند و به‌طور جداگانه نشانه‌گذاری نمی‌شوند. درحالی‌که بلبرینگ‌های f کاملاً پر با علامت MAX(به معنای ماکسیمم) نشانه‌گذاری می‌شوند. زیرا در آن‌ها به دلیل عدم وجود قفسه می‌توان از حداکثر تعداد ساچمه استفاده کرد. به این هدف به یک روزنه برای پر کردن یاتاقان (filling slot) نیازمندیم.

  

بلبرینگ قفسه دار

 

 

بلبرینگ شیار عمیق کاملاً پر

 

 

خصوصیات:

  • بلبرینگ‌های شیار عمیق قفسه دار حرکت هموار در سرعت‌بالا را ممکن می‌سازند زیرا قفسه عناصر را در محل ثابتی نگه می‌دارد و اصطکاک را کاهش می‌دهد.
  • بلبرینگ شیار عمیق کاملاً پرتعداد بیشتری ساچمه دارد و نسبت به بلبرینگ قفسه دار امکان تحمل بار بیشتری را دارا  است. همچنین امکان تحمل شوک را دارد.

شکل زیر تفاوت ظرفیت بار بین این دو نوع بلبرینگ را نشان می‌دهد:

 

 

 

 

موضوعات مرتبط :

مهم ترین مطالب

جنس بلبرینگ

بلبرینگ ها از چه موادی ساخته میشوند؟ بلبرینگ اجزای متفاوتی دارد، اجزای غلتنده یا همان ساچمه ها ،شبکه نگهدارنده ساچمه های بلبرینگ که در اینجا قفسه بلبرینگ نام دارد در برسی و شناخت انواع رایج بلبرینگ باید به متریال تشکیل دهنده این اجزا دقت کرد. همچنین رینگ خارجی و داخلی بلبرینگ که در برگیرنده این اجزاست خود از مواد و الیاژ های مختلفی ساخته میشود.

تاریخ انتشار : 1399/01/05

تلرانس بلبرینگ

این مقاله اطلاعاتی کلی در مورد بلبرینگ را به زبان ساده برای شما بازگو می‌کند اطلاعاتی از قبیل لقی و تلورانس بلبرینگ‌ها جنس بلبرینگ‌ها و قفسه‌های نگهدارندِ ساچمه‌ها ، همچنین توضیح کاملی در خصوص شماره‌هایی که بر روی بلبرینگ وجود دارد به شما ارائه می‌دهد

تاریخ انتشار : 1398/12/21

بلبرینگ دور بالا بیشترین سرعت چرخش در بلبرینگ

بلبرینگ ها دارای یک سرعت کارکرد حدی میباشند.سرعت حدی به وسیله معیارهایی نظیر پایداری ساختاری (Form Stability)، مقاومت قفسه، روانکاری قفسه و سطوح راهنما، نیروهای گریز از مرکز و ژیراتوری (Gyratory) وارده بر اجزای غلتنده، دقت و دیگر عوامل محدود کننده سرعت مانند آب‌بندها و روانکاری آب‌بندهای بلبرینگ، تعیین می‌شود.

تاریخ انتشار : 1398/12/14